Jak poprawić wygląd swojego samochodu w 8 prostych krokach!

Zastosowanie lakieru samochodowego do swojego samochodu może pomóc mu wyglądać najlepiej. Jest to bardzo łatwy i tani sposób na poprawę wyglądu samochodu, a także chronić go przed brudem, deszczem, śniegiem lub śniegiem. Istnieją różne rodzaje past samochodowych dostępnych na rynku, które oferują różne korzyści nad sobą. Niektóre zapewniają lepszą ochronę wosku, podczas gdy inne mają lepszy połysk lub blask. Jednak niezależnie od różnic, wszystkie rodzaje past samochodowych czyszczą, kondycjonują, nabłyszczają i chronią Twój samochód w ten sam sposób – wydobywają z niego to, co najlepsze! Na szczęście jest to również jeden z najłatwiejszych sposobów na nadanie samochodowi zupełnie nowego wyglądu bez konieczności wydawania na to dużych pieniędzy lub czasu. Oto jak możesz to łatwo zrobić.

Co to jest pasta samochodowa?

Zastosowanie lakieru samochodowego do swojego samochodu może pomóc mu wyglądać najlepiej

Pasta samochodowa to zazwyczaj pasta używana do nakładania lakieru bezbarwnego na samochód. Działa ona również jako podkład i wydobywa to, co najlepsze w lakierze. Pasta występuje w wielu różnych kolorach i zazwyczaj jest rozcieńczona w wodzie. Można go nakładać za pomocą miękkiej szmatki lub gąbki. Jest on używany do nakładania lakieru bezbarwnego na farbę, po czym można polerować miękką szmatką. Podczas gdy pasta samochodowa jest świetną rzeczą, aby mieć, to nie jest konieczne, aby zastosować do samochodu, aby mieć to wygląda świetnie. Wszystko, co naprawdę robi, to pomóc samochód, aby mieć ładny połysk, który jest miły, ale nie chroni farby w żaden sposób. Można łatwo polerować swój samochód bez pasty i nadal mają go wyglądać świetnie. To powiedziawszy, pasta jest miłą rzeczą, aby mieć wokół, jak to wydobywa najlepsze w swoim samochodzie i sprawia, że wygląda naprawdę ładnie. Ponieważ polerowanie jest jednym z najbardziej popularnych sposobów na odnowienie lakieru samochodu, przejdźmy do szczegółów tego najpierw. Zanim pomyślisz o polerowaniu swojego samochodu, powinieneś najpierw pomyśleć o lakierowaniu go w pierwszej kolejności. Istnieje wiele różnych powodów, dla których możesz chcieć odnowić lakier swojego samochodu przed tym, w tym jeśli chcesz zmienić jego kolor lub zastosować nowy wzór do niego. Powiedzmy, na przykład, chcesz zmienić kolor swojego samochodu na coś bardziej charakterystycznego lub chcesz dodać kilka niestandardowych wzorów do niego. Lakierowanie refinishing – to świetny sposób, aby przejść o tym. Istnieje kilka różnych metod, które można wykorzystać do odnowienia lakieru samochodu: – Piaskowanie: Jest to prawdopodobnie najbardziej popularny sposób na odnowienie lakieru samochodowego. Polega ona na szlifowaniu farby z samochodu z różnych ziarnistości papieru ściernego, a następnie szlifowanie farby gładkie z wykończenia ziarna. Jest to zwykle wykonywane ręcznie w celu uzyskania gładkiego wykończenia. – Polerowanie: Jest to kolejny sposób, aby udoskonalić lakier wykończenia, choć nie jest to piaskowanie, że jest zaangażowany. Zamiast tego, jesteś polerowanie farby, aby uzyskać najlepszy połysk możliwe. Jest to zwykle wykonywane ręcznie z koła polerskiego lub polerki obrotowej. Jest to świetny sposób, aby uzyskać wspaniały połysk, ale to nie jest tak skuteczne, jak piaskowanie w zakresie usuwania farby. – Chemiczne usuwanie lakieru: Stripping to kolejny sposób na renowację lakieru Twojego samochodu. W tej metodzie, stosuje się chemiczny stripper do farby, a następnie trzeba wypolerować go z miękką szmatką. Po polerowaniu, farba jest całkowicie usunięty i gotowy do następnej warstwy. Chemiczne usuwanie jest najstarszym sposobem na odnowienie farby, ale jest to również najmniej skuteczne.

Jak polerować lakier samochodowy

Teraz, gdy wiesz już o różnych sposobach odnawiania lakieru samochodowego, nadszedł czas na jego polerowanie. Można to zrobić za pomocą każdego rodzaju polerowania samochodu i jest to również jeden z najbardziej skutecznych sposobów, aby odnowić lakier. Jeśli chodzi o polerowanie lakieru samochodowego, chcesz użyć tej samej zasady dla wszystkich rodzajów farb – zawsze polerować od środka na zewnątrz. Oznacza to, że należy polerować środkowy obszar samochodu pierwszy, a następnie krawędzi. Zapewnia to, że polski dostaje wszystkie farby w jednym zamachem, w wyniku czego znacznie lepszy połysk. Ponieważ polerowanie jest o wiele bardziej skuteczne niż szlifowanie lub przy użyciu chemicznego strippera, należy użyć drobniejszego polerowania, takie jak ściereczka z mikrofibry lub stary t-shirt. Pozwoli to dostać się do zakamarków samochodu znacznie lepiej niż szorstka ściereczka będzie. Istnieje kilka rzeczy, które należy pamiętać podczas polerowania samochodu:

 • Użyj odpowiedniego środka polerującego: Istnieje wiele różnych marek past samochodowych dostępnych na rynku, co może sprawić, że będzie to trochę mylące, co do tego, którego powinieneś użyć. Na szczęście istnieje kilka rzeczy, które można wykorzystać, aby pomóc w tym. Pierwszym z nich jest, aby zawsze kupić polski, który jest specjalnie wykonany dla refinishingu farby. To pomaga zapewnić, że otrzymasz najlepszą ochronę, jak również połysk z niego. Drugim jest, aby zawsze upewnić się, że kupujesz polski samochód, który jest na stronie cieńsze. Pozwoli to na polerowanie samochodu bez żadnych zarysowań lub śladów wirowania.
 • Postępuj zgodnie z właściwymi krokami: Właściwe kroki są również bardzo ważne podczas polerowania samochodu. Chcesz się upewnić, że poświęcisz czas na polerowanie we właściwy sposób. Pierwszą rzeczą, którą chcesz zrobić, to usunąć kurz lub brud na samochodzie. Po tym, chcesz zastosować polski w centrum pierwszy, a następnie z boków i krawędzi.
 • Buff swój samochód: Po polerowaniu swojego samochodu, chcesz upewnić się, że polerujesz go. To usuwa wszelkie kurz i luźne polski, które mogą być pozostawione na samochodzie. Można to zrobić z każdego rodzaju bufora samochodu, w tym starej koszulki.

Teraz, gdy wiesz już o różnych sposobach odnawiania lakieru samochodowego, nadszedł czas na jego polerowanie

4 najpopularniejsze typy polerek samochodowych

Teraz, gdy już wiesz jak wypolerować swój samochód, czas przyjrzeć się samym polerkom. Te pochodzą z szerokiego zakresu funkcji, od różnych typów kółek po różne rodzaje padów polerskich. Jednym z najbardziej popularnych typów polerek jest polerka orbitalna, która wykorzystuje akcję orbitowania do polerowania samochodu. Następny najbardziej popularny polerka jest polerka elektryczna, która jest świetna do usuwania farby szybko i łatwo. Wreszcie, jest polerka obrotowa, która jest również znana jako szlifierka detailer. Mają one obrotowy pad i mogą być używane z każdym rodzajem polerki.

Porady

 • Zawsze nakładaj środek polerski zgodnie z kierunkiem ziarna w lakierze Twojego samochodu. Pomoże to chronić lakier i utrzymać go w świetnym stanie.
 • Zawsze zaczynaj polerowanie od środka i pracuj na zewnątrz. To pomoże Ci wypolerować wszystkie z Twojego samochodu farby równomiernie.
 • Zawsze upewnij się, że stosuje się wystarczająco dużo polski na płótnie. Jest to zazwyczaj około dwóch lub trzech kropli, w zależności od rodzaju polerowania używasz.
 • Zawsze czyść swoje pady polerskie po każdym użyciu i upewnij się, że są wolne od ziarna lub farby.
 • Zawsze nakładaj środek polerski zgodnie z usłojeniem. Chociaż jest to głównie dla ochrony, to również zapewnia, że polski dostaje się do wszystkich zakamarków swojej farby.
 • Upewnij się, że zawsze stosować polski w kierunku ziarna w swoim samochodzie farby. To pomoże Ci chronić farbę i utrzymać ją w świetnym stanie.
 • Zawsze upewnij się, aby wypolerować nadmiar polski z czystą, miękką szmatką. Pomoże to chronić lakier samochodu.
 • Zawsze trzymaj czysty i naładowany zestaw do polerowania w samochodzie, gdy używasz polerki. Pomoże to chronić Twój pad polerski i sprawi, że polerka będzie działać jak najlepiej.
 • Zawsze nosić okulary ochronne podczas korzystania z polerki i zawsze upewnij się, że przełącznik zasilania jest wyłączony. To pozwoli Ci zachować od uzyskania niechcianych flings farby na oczy i ręce.

Podsumowanie

Jest to prawdopodobnie jeden z najprostszych sposobów na poprawienie wyglądu swojego samochodu w najkrótszym czasie. Jest to również jeden z najbardziej skutecznych, ponieważ wydobywa to, co najlepsze w lakierze Twojego samochodu i chroni go przed żywiołami. Wszystko, co musisz zrobić, to polerować swój samochód z ziarnem w kierunku ziarna w farbie, postępować zgodnie z właściwymi krokami i zachować czysty i naładowany zestaw polerski w samochodzie, gdy używasz polerki.