Trzy sposoby na zwiększenie funkcjonalności komputera stacjonarnego firmy Dell

Nowoczesne komputery stacjonarne zostały zaprojektowane tak, aby były nie tylko sposobem na przechowywanie plików cyfrowych i uruchamianie oprogramowania, ale stacją roboczą umożliwiającą uruchamianie programów, przeglądanie stron internetowych, słuchanie muzyki i wiele innych. Aby to ułatwić, wielu producentów dodało dodatkowe oprogramowanie, do którego użytkownicy mają dostęp ze swoich komputerów stacjonarnych. Programy te mogą poprawić funkcjonalność komputera, dodając nowe funkcje lub oferując łatwy dostęp do często używanych rzeczy. W tym artykule przedstawiono trzy różne sposoby zwiększenia funkcjonalności komputera stacjonarnego Dell bez wydawania pieniędzy. Każdy z nich jest przydatny w swoim rodzaju, więc czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Zainstaluj bardziej wydajny procesor

Nowoczesne komputery stacjonarne mają w sobie wydajne procesory, które bez spowolnienia radzą sobie z niektórymi bardziej skomplikowanymi zadaniami. Jednak niektóre zadania są po prostu zbyt wrażliwe na szybkość procesora. Jeśli nie potrzebujesz komputera do rozwiązywania skomplikowanych równań i przeprowadzania symulacji, to możesz zaopatrzyć się w mocniejszy procesor bez zwiększania kosztów.

Istnieją dwa sposoby na zwiększenie mocy procesora. Pierwszym jest zakup procesora, który jest lepszy niż ten w komputerze. Drugim jest zdobycie procesora, który jest bardziej wydajny niż ten w komputerze.

Często najlepiej jest zaopatrzyć się w lepszy procesor. Procesor w Twoim komputerze będzie prawdopodobnie wolniejszy niż Intel i7, który mógłbyś dostać za nowy komputer dzisiaj, chociaż możesz być w stanie dostać model, który jest blisko. Główną zaletą uzyskania lepszego procesora jest to, że pozwoli Ci to na bardziej wydajne uruchamianie aplikacji, ponieważ będą one w stanie pracować z nowym procesorem.

Najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się, czy lepszy procesor byłby przydatny jest zobaczyć, jakie aplikacje używasz najbardziej i zobaczyć, czy działają one bardziej wydajnie. Jeśli nie, to nie warto modernizować.

Utrzymanie niskiej prędkości zegara procesora może również dać Ci dodatkowy oomph, którego potrzebujesz. Jeśli nie potrzebujesz komputera, który jest szczególnie szybki, to starszy komputer może być tańszą opcją.

Zainstaluj dodatkowy dysk

Często istnieje kilka potencjalnych zastosowań dla dodatkowego dysku twardego. Możesz chcieć zainstalować dysk, aby zapisać swoje duże pliki lub przechowywać muzykę i filmy, których nie chcesz usuwać.

Jeśli masz wystarczająco duży komputer Dell, możesz łatwo dodać dodatkowy dysk twardy do komputera. Można to zrobić za pomocą różnych metod, od zainstalowania dysku w komputerze do podłączenia dysku do komputera, a następnie zainstalowania systemu operacyjnego. Ta druga metoda może być wykonana nawet w przypadku komputera, który nie jest podłączony do gniazdka elektrycznego, co czyni ją przydatną w różnych sytuacjach.

Zainstalowanie dodatkowego dysku może dać Ci ogromne korzyści. Możesz zapisywać pliki w osobnej lokalizacji, co pozwoli Ci trzymać wszystkie dokumenty w jednym miejscu, nie mając zbyt wielu plików na jednym dysku. Możesz również użyć drugiego dysku jako kopii zapasowej, aby uniknąć utraty ważnych plików w przypadku awarii pierwszego dysku.

Zaktualizuj swój system operacyjny

Systemy operacyjne mogą czasami stać się przestarzałe, co oznacza, że nie pasują do oprogramowania na Twoim komputerze. Takie niedopasowanie może powodować problemy, na przykład komputer nie może odczytać plików na dysku twardym. Aktualizacja systemu operacyjnego na komputerze jest prostym i stosunkowo niedrogim sposobem zapewnienia, że komputer działa tak, jak powinien.

Wiele komputerów jest dostarczanych z wersją próbną systemu operacyjnego, która wygasa po pewnym czasie lub gdy komputer jest używany. Ta wersja próbna może pozwalać na używanie komputera tylko do podstawowych zadań, takich jak przetwarzanie tekstów. W takim przypadku można dokonać aktualizacji do nowszej wersji systemu operacyjnego. Pozwoli to na używanie komputera do większej liczby aplikacji, co może być przydatne.

Możesz dowiedzieć się, jaka jest wersja systemu operacyjnego i uaktualnić go do bardziej aktualnej wersji, korzystając z programów takich jak OSInfo. Możesz również sprawdzić wymagania systemowe oprogramowania, którego chcesz użyć, aby sprawdzić, czy twój system operacyjny jest aktualny. Jeśli nie jest, aktualizacja systemu operacyjnego pozwoli ci używać komputera do oprogramowania.

Kup drugi monitor

Wiele osób używa tylko jednego monitora podczas pracy. Jeśli regularnie znajdujesz się patrząc na komputer, a nie na ekran, którego używasz, drugi monitor może być pomocny. Drugi monitor pozwala pracować na jednej stronie ekranu, patrząc na coś innego, co może być pomocne, gdy masz dużo do czytania lub po prostu potrzebujesz oderwać się od komputera na chwilę.

Możesz kupić drugi monitor i podłączyć go do portów USB lub HDMI komputera. Możesz również użyć zewnętrznego monitora jako drugiego monitora, jeśli szukasz tylko dodać drugi ekran do komputera. Monitory zewnętrzne są stosunkowo niedrogie i mogą być używane do różnych zadań, takich jak patrzenie na jedną stronę ekranu podczas pracy na drugiej.

Jeśli masz pieniądze, możesz również wybrać wysokiej jakości konfigurację wielomonitorową, która zapewnia dodatkową przestrzeń ekranową. Ten rodzaj konfiguracji jest często drogi, ale może być przydatny, jeśli okaże się, że potrzebujesz go często.

Można również podłączyć kilka komputerów do jednego telewizora lub monitora, aby uzyskać dostęp do wielu monitorów. Może to być przydatne, jeśli regularnie musisz pracować siedząc przy biurku, na przykład w szkole lub pracy.

Korzystaj z oprogramowania rozszerzającego funkcje myszy i klawiatury


Wiele komputerów jest dostarczanych z kilkoma programami, które możesz zainstalować na swoim komputerze. Są one często nazywane „narzędziami” i są przydatne do konserwacji komputera. Niektóre z nich można jednak wykorzystać do rozszerzenia funkcjonalności myszy i klawiatury, co daje kilka dodatkowych opcji.

Wiele z tych programów zostało zaprojektowanych w celu ułatwienia zarządzania komputerem. Na przykład system Windows ma wbudowany system, który pozwala śledzić aktualizacje i widzieć, kiedy występują problemy z komputerem. Niektóre programy mogą pomóc w zarządzaniu tymi problemami, na przykład informując o konieczności zainstalowania aktualizacji.

Inne programy mogą pomóc w bardziej efektywnym korzystaniu z komputera. Na przykład wiele programów umożliwia tworzenie niestandardowych skrótów klawiaturowych, które pozwalają wykonywać czynności bez konieczności używania myszy. Może to być przydatne, jeśli użytkownik spędza dużo czasu korzystając z pewnych funkcji komputera, takich jak klikanie plików na dysku twardym.

Zakończenie

Istnieje wiele sposobów na zwiększenie funkcjonalności komputera stacjonarnego firmy Dell. To tylko kilka sposobów i warto sprawdzić, co jest dostępne w oprogramowaniu komputera.

You Might Also Like