Obowiązek ubezpieczenia pompy ciepła: Jak uniknąć kosztownej pułapki

Aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na bardziej przystępne cenowo mieszkania, wielu homebuyerów decyduje się na zakup dodatku do swojego domu. To może być świetny pomysł, jeśli jesteś gotowy do podjęcia większego projektu renowacji. Jednak zakup niedokończonego dodatku lub innego domu nie zawsze jest właściwym posunięciem. Oczekujące przepisy sprawią, że będzie to jeszcze trudniejsze dla właścicieli domów, aby dodać wartość do swoich domów, a to może mieć duże konsekwencje dla każdego, kto jest właścicielem domu z niedokończoną piwnicą, wykończoną przestrzenią pod ziemią lub inną podobną niedokończoną przestrzenią. Nowe zasady nazywają się „additional dwelling insurances” (ADDI) i zobowiązują każdego, kto kupuje dom z jednym z tych kwalifikujących się dodatków do zakupu ubezpieczenia na nie. W tym wpisie omawiamy, dlaczego ADDI wchodzą w życie w Kanadzie i co należy zrobić, jeśli posiadasz dom z jedną z tych kwalifikujących się nieruchomości.

Co to jest dodatkowe ubezpieczenie mieszkania (ADDI)?

Aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na bardziej przystępne cenowo mieszkania, wielu homebuyerów decyduje się na zakup dodatku do swojego domu

Nowe przepisy wymagające dodatkowego ubezpieczenia mieszkaniowego (ADDI) wchodzą w życie od 1 stycznia 2019 roku. Ubezpieczenie to jest wymagane przy każdym zakupie domu z piwnicą, niedokończoną przestrzenią poniżej istniejącego stopnia lub innym podobnym kwalifikującym się dodatkiem. Na przykład, jeśli kupisz dom z niedokończoną piwnicą, którą zamierzasz przekształcić w wykończoną przestrzeń, będziesz musiał zakupić ADDI. Jeśli kupują Państwo nowy dom, istnieją również inne rodzaje kwalifikujących się dodatków. Należą do nich garaże, domki letniskowe i słoneczne, które znajdują się powyżej poziomu gruntu i posiadają dodatkową przestrzeń poniżej poziomu.

Dlaczego wprowadzono ubezpieczenie ADDI?

Nowe zasady ubezpieczenia ADDI powstały w odpowiedzi na dużą liczbę roszczeń o ubezpieczenie domu związanych z dobudówkami. W większości przypadków właściciele domów nie mieli odpowiedniego pokrycia lub nie byli świadomi, że go potrzebują. W ostatnich latach koszty ADDI drastycznie wzrosły i wielu właścicieli domów nie było już w stanie sobie na nie pozwolić. Z powodu wysokich kosztów, mniej osób kupowało ubezpieczenie pompy ciepła. Trend ten był szczególnie wyraźny wśród osób kupujących dom po raz pierwszy i młodych. W odpowiedzi, Kanadyjskie Stowarzyszenie Ubezpieczycieli zaproponowało stworzenie nowych zasad dla ADDI. Przepisy te zostały przyjęte jako część federalnego i prowincjonalnego/terytorialnego Home Renovation and Insurance Reform Act.

Podstawowe cechy ubezpieczenia ADDI


Ubezpieczenie ADDI jest połączeniem pokrycia majątkowego i pokrycia odpowiedzialności cywilnej, które chroni właściciela nieruchomości przed zwiększonym roszczeniem. Jeśli roszczenie zostanie zgłoszone wobec Twojej nieruchomości, będziesz musiał udowodnić, że nie przekracza ono kwoty pokrycia, które posiadasz. Musisz zakupić minimalne pokrycie w wysokości $100,000 na zdarzenie. Oznacza to, że będziesz musiał zapłacić roszczenie, nawet jeśli był to wypadek, który zdarzył się więcej niż raz. Otrzymasz zwrot do wysokości składki, jeśli roszczenie jest spowodowane wandalizmem lub kradzieżą. Jeśli zostaniesz uznany za prawnie odpowiedzialnego za obrażenia ciała lub uszkodzenie mienia innej osoby, pokrycie ADDI zapłaci za jej szkody.

Zrozumienie nowych zasad dla nabywców domów w Kanadzie

Dwa przepisy są ważne dla każdego, kto posiada dom z dodatkami. Po pierwsze, przed podpisaniem umowy o kredyt hipoteczny należy okazać dowód posiadania ubezpieczenia ADDI. Po drugie, po sfinalizowaniu kredytu hipotecznego zostaniesz obciążony kosztami ubezpieczenia. Jest to wymagane przez prawo. Jak wspomniano wcześniej, ADDI to kwalifikujące się dodatki, które zwiększają wartość domu. Istnieje również kilka innych rodzajów kwalifikujących się dodatków. Należą do nich garaże, domki letniskowe i słoneczne, które znajdują się powyżej poziomu gruntu i posiadają dodatkową przestrzeń poniżej poziomu. Nowe zasady nazywają się „additional dwelling insurances” i wymagają od każdego, kto kupuje dom z jednym z tych kwalifikujących się dodatków, aby zakupił dla niego ubezpieczenie.

You Might Also Like